تبلیغات
آموزش فتوشاپ و VB - فتوشاپ - حالتها و مدهای رنگ


آموزش فتوشاپ و VB


فتوشاپ - حالتها و مدهای رنگ
جمعه 14 مرداد 1384

فتوشاپ - حالتها و مدهای رنگ

 مدلهای رنگ به صورت زیر می باشد :

 مدل RGB :

 مدل رنگ RGB - Red, Green , Blue- كه در مانیتور ها و تلویزیون برای نمایش رنگها مورد استفاده قرار می گیرد. مقادیر هر یك از رنگهای اصلی RGB با عددی بین (255-0) نشان داده می شود . برای ایجاد رنگ سفید خالص مقادیر رنگهای اصلی RGB معادل 255 می باشد و برای ایجاد رنگ سیاه خالص مقادیر رنگ های اصلی RGB معادل صفر می شود .

 مدل CMYK :

 مدل رنگ CMYK معمولا برای چاپ مورد استفاده قرار می كیرد . در این مدل رنگها بر حسب درصد بیان می شوند .

 

 (Cyan – Magenta – Yellow - Black) این چهاررنگ بعنوان جوهر چاپ مورد استفاده قرار می گیرند.

 محدودة رنگی هر یك از ، (0 تا 100 ) تعریف می شود .

 مدل Grayscale :

 

 در این مدل تصاویر به صورت سیاه و سفید می باشند و در پنجره كانالهای فقط یك كانال Black مشاهده می شود . در این حالت طیف رنگی از سفید تا سیاه می باشد (سفید – خاكستری – سیاه ) و محدودة رنگی آن صفر تا 255 می باشد بنابراین بهتر است كه برای كارهای تك رنگ مدیا حالت رنگی را روی Grayscale تنظیم نماییم .  

 

مدل Bitmap :

 

 Bitmap كوچكترین حجم اطلاعات برای هر پیكسل را به همراه دارد . اغلب ابزارهای برنامه فتو شاپ در حالت رنگ Bitmap قابل دسترسی نیستند . برای كار با ابزارها بهتر است ، تصاویر Bitmap را به انواع دیگر حالت رنگ تبدیل كنید .

 یك تصویر طرح بیتی (Bitmap) ، فقط شامل پیكسلهای سیاه و سفید است . تصویری كه دارای چنین حالت رنگی است از درجه وضوح كمتری برخوردار است . به طور كلی در این حالت رنگ نمی توان از رنگهای دیگر و نیز لایه ها و فیلتر ها استفاده كرد . همچنین هیچ گونه تغییری به جز چرخش 60و 180 درجه و معكوس كردن در جهتهای افقی و عمودی روی تصویر اعمال نمی شود . (برای تبدیل یك فایل رنگی به حالت Bitmap،ابتدا باید تصویر را به حالت Grayscale تبدیل كنید . )
نوشته شده توسط شمس در جمعه 14 مرداد 1384 و ساعت 07:08 ق.ظ

Desined By Mohamad + Alireza